MAKE UP - EYELINER МАТ ЦРН 3 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MAKE UP - EYELINER МАТ ЦРН 3 мл            

 

EYELINER МАТ ЦРНА  3ml

Течен  eyeliner со прецизен и флексибилен апликатор за совршена, чиста и мат црна линија.
Наша предност:
-66% состојки од природно потекло
-100% билен јаглен
-Произведено во Франција

УПОТРЕБА
Пратете ја линијата од внатрешниот кон надворешниот агол на окото.
Започнете од коренот на трепките и здебелета ја цртата според изгледот кој сакате да го постигнете. 

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•ALCOHOL•METHYLPROPANEDIOL•PENTYLENE GLYCOL.•
DICAPRYLYL CARBONATE•ACRYLATES COPOLYMER•HYDROXYETHYLCELLULOSE•STEARIC ACID•
ETHYLHEXYLGLYCERIN•GLYCERYL STEARATE SE•SODIUM CITRATE•POTASSIUM SORBATE•
XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•HECTORITE•HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER•TOCOPHERYL ACETATE•MICROCRYSTALLINE CELLULOSE•CELLULOSE GUM (GOMME DE CELLULOSE)•POLYSORBATE 60•SORBITAN ISOSTEARATE•
DISODIUM PHOSPHATE•SODIUM PHOSPHATE•TOCOPHEROL•CI 77268:1 (NOIR VEGETAL)•
CI 77499 (IRON OXIDES) (OXYDE DE FER)•10263v0

 

EYELINER МАТ ЦРНА  3ml

Тенка или дебела, природна или нагласена, мат или сјајна контура, изборот е ваш!

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците