PLAISIRS NATURE Крема за раце арган/цвет: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS NATURE Крема за раце арган/цвет            

 

КРЕМА ЗА РАЦЕ АРГАН/ЦВЕТ ОД РОЗА 30мл

Уживајте во неодоливиот мирис на вашиот гел за туширање со оваа крема за раце. Инспирирани од ориенталната тајна на убавината, нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.
Наша предност
-96% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Веган
Дерматолошки тестирано.
Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.
Активна билка: Арган & роза
Нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Иднината на Yves Rocher  е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

 

КРЕМА ЗА РАЦЕ АРГАН/ЦВЕТ ОД РОЗА 30мл

Хидратантна крема за раце која ги прави рацете меки., хидрирани и прекрасно мирисливи.

Шифра на артиклот: 09962  -  Пакување: 30,00 мл  -  Цена за 100 мл: 663,33 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците