ELIXIR JEUNESSE МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Може да ви се допадне и...
Roll on за пределот околу очите против првите знаци на стареење + штити од надворешните негативни влијанија ( нечистотиите ) 15мл
25%
862,00 ден. наместо
1.149,00 ден.
Шифра : 17793
:

ОБНОВУВАЧКА НОЌНА КРЕМА ПРОТИВ НЕЧИСТОТИИ – ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА 50ml
30%
1.091,00 ден. наместо
1.559,00 ден.
Шифра : 45693
:

Обновувачка дневна крема против нечистотии – нормална до комбинирана кожа  50мл
30%
1.035,00 ден. наместо
1.479,00 ден.
Шифра : 55677
:

CITY DETOX ДНЕВНА ТЕЧНА НЕГА  50мл
30%
1.091,00 ден. наместо
1.559,00 ден.
Шифра : 73687
:
ПочетнаELIXIR JEUNESSE МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ 150мл

ELIXIR JEUNESSE

ВОДООТПОРНО МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ  150ml

Ова масло за чистење ги отстранува сите нечистотии, вклучувајќи ги и честичките РМ 2.5* како и водоотпорната шминка. Кожата е ефикасно чиста во еден чекор. Детоксицирана, кожата е блескава.

Збогатена со супер концентрираниот екстрак тод aphloia, ефикасно се бори против акцелаторите на стареење ( загадувањето, UV, замор, стрес ). Благодарение на двојното делување го зајакнува составот на кожата одговорен за нејзино обновување* и се бори против нечистотиите*.
Плус: Маслена текстура која се претвара во млечна и свежа текстура за ефикасно отстранување на шминка без масен слој.
Наша предност:
-91% состојки од природно потекло
-Без минерални масла и без силикони
-Веган
-РЕТ шишенце со 25% рециклирачки РЕТ
Дерматолошки и офталмолошки тестирано
Веган: производи формулирани без животински деривати.
*Ин витро
Активна билка : Aphloia
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale ја  дешифрираа билката Aphloie. Оваа билка со потекло од Мадагаскар, одбрана е поради нејзината способност за обнова и заштита. Нашите експерти одвоија и прекумерно концентрирана активна молекула, благодарение на 100% процес на екстракција. 


СОСТОЈКИ
ISOPROPYL PALMITATE•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HUILE DE TOURNESOL)•PEG-20 GLYCERYL TRIISOSTEARATE•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL•PARFUM/FRAGRANCE•TOCOPHERYL ACETATE•GLYCERIN•BETAINE•AQUA/WATER/EAU• APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT (EXTRAIT DE FEUILLES D'APHLOIA)•10259v0

489,00 ден.
Шифра на артиклот
02350
Пакување: 150,00 мл Цена за 100 мл: 326,00 ден.