МИРИСИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

МИРИСИ

Пронајден(о) е 29  производ(и)
Редослед Производи по страна:


EDP MON EVIDENCE 50 ml

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.

30
1.462,00 ден.
2.089,00 ден.ТЕСТЕР- EDP MON EVIDENCE 0,7ml

Mon Evidence е здив, чувство на полност. Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.П-мини EDP mon Evidence 5ml

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.СЕТ Bois de sauge

Почувствувајте ја силата на ветрот и ценете ја тишината на големите отворени простори.

21
2.005,00 ден.
2.527,00 ден.EDP COMME UNE EVIDENCE 50 ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.

30
1.294,00 ден.
1.849,00 ден.EDP QUELQUES NOTES d'AMOUR 50 ml

Повторно откријте го возбудливот, сензуален и романтичен спој@EDT CUIR VETIVER 100 ml

Елегантната свежина на ветиверот се спојува со природната нота на карипското сандалово дрво и есенцијалното масло од кедер.

30
1.693,00 ден.
2.419,00 ден.EDT HOGGAR 100 ml

Ориентален-дрвен мирис. Пикантни, топли ноти и ноти кои обвиваат, комбинирани со свежи  и нежни дрвенести ноти на лаванда.СЕТ HOGGAR

Сензуалност и светлост на ориенталниот мирис за него

20
2.021,00 ден.
2.527,00 ден.EDT COMME UNE EVIDENCE HOME 100ml

дрвен-зачинет мирис. Совршена рамнотежа помеѓу јаките цитрусни ноти, вибрацијата од зачинетото цветно срце и нагласената елеганција од дрвенестите ноти.

30
1.546,00 ден.
2.209,00 ден.СЕТ COMME UNE EVIDENCE HOMME

Силата на дрвенест цветен мирис за него

21
2.309,00 ден.
2.937,00 ден.EDT AMBRE NOIR 100ml

Интензитет на темното дрво, сензуалност на килибарот.

30
1.693,00 ден.
2.419,00 ден.СЕТ Ambre Noir

Потврдете ја вашата заводливост со мирисот кој го комбинира интензитетот на дрвенестите ноти од пачули и ветивер со сензуалноста на тонка мешунката.

20
2.517,00 ден.
3.147,00 ден.Eau fraiche Цвет од цреша 100ml

Мирис на цвет од цреша.

НОВО


Eau fraiche Роза 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис од штотуку набрани рози.

НОВО


Eau fraiche Вербена 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.

НОВО


Eau fraiche Зелен чај 100ml

Освежувачка експлозија на зелен чај.

НОВО


Eau fraiche Момина солза 100ml

Свеж, префинет мирис на момина солза

НОВО


EDP Sel d'azur 100ml

Ветер кон отвореното море

НОВО


EDP TENTATION TROPICALE 100ml

Eau de Parfum Tropicale Tentation е мирис на радост кој пружа богатство од мириси со свежи овошни ноти.

НОВО


EDP GARDEN PARTY 100ml

Eau de Parfum Garden Party не потсетува на веселите пролетни прослави, радосните собирања и безгрижните насмевки.

НОВО


EDP Matin blanc 100ml

Ветување за новиот ден

НОВО


EDP Plein soleil 100ml

Патувајте во илјада бои

НОВО


@EDT QUELQUES NOTES d'AMOUR 75 ml

Tоалетна вода со цветно дрвенести ноти.EDT NATURELLE 75 ml

Експлозија на природна свежина.

1