EDP MON EVIDENCE 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаEDP MON EVIDENCE 50 ml

COMME UNE EVIDENCE

EDP Mon Evidence, 50мл

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.

Mon Evidence е здив, чувство на полност. Модерен chypre акорд: Дамаск розата се  меша со длабочината на patchouli и слаткоста на ванилата.

"Природата ви дава чувство на полност и нова енергија. Сакавме парфемот да наликува на неа. Мирис со живи и утешни ноти кој повторно не поврзува самите со себе. Светлоста на мандарината и деликатноста на дамаск розата ве обвиваат со слаткоста на ванилата и силата на patchouli. "
Annick Menardo и Olivier Cresp, парфемисти

Убавина на жената & природа: картонската кутија е од одржливо управувани шуми
Шишенцето може да се рециклира. Размислете за разделување на отпадот.

Мирисливи ноти:
МАНДАРИНА: Овошна нота за нагласена свежина
ДАМАСК РОЗА: Богата нота за прекрасна женственост 
ВАНИЛА: Килибарна нота за телесна текстура 
PATCHOULI: Длабока, дрвенеста нота за силен поттик
2.089,00 ден.
Шифра на артиклот
02405
Пакување: 50,00 мл Цена за 100 мл: 4.178,00 ден.