#MAKE UP ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ Smoky: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Почетна#MAKE UP ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ Smoky

COULEURS VEGETALE

Палета сенки Smoky

Палетата содржи 10 совршено, хармонични нијанси и двојна четка за совршено нанесување на сенки.

Овие две палети сенки за очи инспирирани од природата содржат нијанси кои ви овозможуваат совршена хармонија: nude и smoky. Две must have нијанси кои овозможуваат совршен make up,  без погрешни чекори.
За да може сенките да се користат самостојно или да се комбинираат поделени се во два интензивни ефекти: мат и бисерни.
Формула која содржи екстракт од ориз богат со иноситол со потекло од Азија.
0% парабен.
Докажана ефикасност:
Изразена мека и префинета ефикасност, текстура во прав која овозможува постојаност до 8 часа*.
*Целната клинича студија е постигната кај 14 личности
Офталмолошки тестирано.
ПРИМЕНА
Двојна четка со синтетички влакна за совршено нанесување  + апликатор за интензивирање.
-За поголема постојаност на make up-от , прво нанесете база за фиксирање.
-Употребете ја четката со рамни синтетички влакна, за да го распределите правот на капакот. Сенчајте или зголемете го интензитетот на боите со помош на апликаторот.
За осветлување или нагласување на изгледот: нанесете лесни и нежни нијанси од внатрешниот агол на окото кон надворешниот ( на пр.  Magnolia Mat, Baie Rose од Nude палетата или Blanc Diascia од Smoky палетата). Потоа нанесете темни нијанси по работ на трепките за поголем интензитет ( на пр. Brun Ecorce Mat  и  Bois de Bahia Nacre од Nude палетата или Bleu Jacinthe Mat и   Cassis Mat од Smoky палетата)

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!