МОЛИВ ЗА ОЧИ ВОДООТПОРЕН ЦРН 0,3 g : Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаМОЛИВ ЗА ОЧИ ВОДООТПОРЕН ЦРН 0,3 g 

COULEURS NATURE

ВОДООТПОРНО МОЛИВЧЕ ЗА ОЧИ ЦРНА 0.3г

Водоотпорно моливче за очи со ултра интензивна боја за беспрекорна постојаност. Вградена острилка во самото моливче.

Посакувате водоотпорно моливче?

Ова водоотпорно моливче за очи ви овозможува природен изглед и ултра-интензивна боја со беспрекорна постојаност!
Интензивна боја, водоотпорна.
Кремаста и пријатна водоотпорна текстура, збогатена со заштитен екстракт од камилица. 
Плус: вградена острилка за секогаш совршена и прецизна линија.

УПОТРЕБА: Повлечете тенка линија од коренот на трепките, од внатрешниот кон надворешниот агол на окото.

DIMETHICONE•TRIMETHYLSILOXYSILICATE•PARAFFIN•POLYETHYLENE•PHENYL TRIMETHICONE•
C18-36 ACID GLYCOL ESTER•CERA MICROCRISTALLINA•POLYGLYCERYL-4 DIISOSTEARATE/POLYHYDROXYSTEARATE/SEBACATE•TOCOPHERYL ACETATE•TOCOPHEROL• SYNTHETIC WAX•GOSSYPIUM HERBACEUM SEED OIL (HUILE DE COTON)•BHT•
[+/-CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE•MICA•SILICA (SILICE)•SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE•
TIN OXIDE•CI 16035•CI 19140•CI 42090•CI 77000•CI 77007 (ULTRAMARINES)•CI 77491 (OXYDE DE FER)•CI 77492 (OXYDE DE FER)•CI 77499 (OXYDE DE FER)•CI 77510•CI 77742•CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]
569,00 ден.
Шифра на артиклот
38307
Пакување: 3,00 гр Цена за 100 гр: 18.966,67 ден.