#МОЛИВ ЗА ОЧИ B.C.JUMBOI NOISETIE-1,7g: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Почетна#МОЛИВ ЗА ОЧИ B.C.JUMBOI NOISETIE-1,7g

COULEURS NATURE

Jumbo моливче за очи - Noisetie, 1,7г

Откријте го Colour Vegetale Jumbo моливчето за очи 2 во 1 ефект, совршено и како сенка и како eye-liner.

Откријте го Colour Vegetale Jumbo моливчето за очи 2 во 1 ефект, совршено и како сенка и како eye-liner.

Мека и мазна текстура збогатена со масло од кајсија, интензивни бои инспирирани од природата.

0% парабен
Jumbo моливчето за очи е изработено од дрво  од одрливо управувани шуми. 

Офталмолошки тестирано

ПРИМЕНА
Зависно од вашите желби, jumbo моливчето може да се применува како сенка или како eye liner:
За да постигнете интензивна боја, обојте поголем дел од капакот.
Да повлечете линија како eye liner, повлечете линија од внатрешниот агол на окото кон надвор.
За идеална подготовка пред make up, нанесете фиксирачка база за капаците.
Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!