ZERO DEFAUT ТЕЧНА ПУДРА 30 ML -РОЗЕ 100: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Може да ви се допадне и...
ZERO DEFAUT КОРЕКТОР СТИК СВЕТЛО БЕЖ
529,00 ден.
Шифра : 81221
:
ПочетнаZERO DEFAUT ТЕЧНА ПУДРА 30 ML -РОЗЕ 100

COULEURS NATURE

Течна пудра Zero Defaut - розева 100, 30мл

Неговата ултра префинета текстура совршено се соединува со кожата, за беспрекорен ефект на природна кожа.

Нашите експерти Cosmetique Vegetale развија 100% природни пигменти, совршена фузија од билки и минерали, кои ги интегрираа во срцето на течната пудра за совршена кожа.

Неговата ултра префинета текстура совршено се соединува со кожата, за беспрекорен* ефект на природна кожа.

Бојата се соединува со кожата, ја изедначува моментално, постојаност до 14 часа**.

Плус: Стручна подлога која ќе ја сакаат сите жени.
За сите животни доби, сите типови на кожа и тонови на кожа.
* Тест на задоволството на над 105 жени
** Тест на задоволството на над 19 жени

ЗАБЕЛЕЖАНА ЕФИКАСНОСТ
Корисничкиот тест е спроведен кај 25 жени во текот на
1 месец под дерматолошки надзор. Жените потврдија:
- 86% течната пудра овозможува беспрекорен тен
- 85% кожата е убава и блескава
- 81% подобрен е квалитетот на кожата

ПРИМЕНА
За да го одберете вистинскиот тон за вашата кожа, прво одредете го под-тонот на кожата: беж, розева или златна.

- Розева – Многу светла кожа кој тешко потемнува или  светла кожа која е склона кон црвенила
- Беж – Многу светла до темна кожа која постепено потемнува
- Златна – Светла до темна кожа која веднаш потемнува.

За совршено покривање, одберете класична четка за нанесување на течна пудра и размачкајте ја текстурата од средина на лицето кон вратот, па од брадата кон челото за да немате траги.

За ултра природен резултат, текстурата на пудрата нанесете ја со помош на четка за полирање со помош на кружни движења од средина на лицето кон надвор.
Различната текстура на влакната ја доближува кожата до беспрекорен тен.

ФУЗИЈА БИЛНО МИНЕРАЛНИ – ПИГМЕНТИ
Билно-минералните пигменти меѓусебно се соединуваат и и овозможуваат на пудрата инензивна и моментална моќ на изедначување.
889,00 ден.
Шифра на артиклот
07661
Пакување: 30,00 мл Цена за 100 мл: 2.963,33 ден.