MAKE UP - РУМЕНИЛО РОЗИНО ДРВО: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаMAKE UP - РУМЕНИЛО РОЗИНО ДРВО

COULEURS NATURE

Botanical Color руменило 03 ружино дрво 4г

За беспрекорен изглед, со кружни движења на четката, од јаболчниците до слепоочниците, обликувајте го лицето.

Сакате руменило со светла боја која ви нуди природен сјај во моментот? Тогаш за вас е Botanical Color руменилото, инспирирано за сите лица и достапно во 10 нијанси. 
Збогатено со екстракт масло од мускатни рози, ова руменило ви нуди високо пигментирана боја со нежен мирис од ливчињата на ружата.

Заводливо, романтично, бунтовно, разиграно...нагласете ги јаболчниците спрема вашиот изглед и желби!

ПРИМЕНА
За моментален здрав сјај, со кружни движења нанесете руменило на образите со помош на Yves Rocher четката за руменило. За беспрекорен изглед,  со кружни движења на четката, од јаболчниците до слепоочниците, обликувајте го лицето.
Декларација: Текстура во прав збогарена со екстракт од ориз. Лесно се нанесува, постојана и го открива целиот интензитет на бојата.
619,00 ден.
Шифра на артиклот
01370
Пакување: 4,00 гр Цена за 100 гр: 15.475,00 ден.