НОЗЕ - ПИЛИНГ ЗА СТАПАЛА 75 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ТЕЛОНОЗЕ - ПИЛИНГ ЗА СТАПАЛА 75 мл

SOIN VEGETAL BEAUTE DES PIEDS

ПОЛИРАЧКИ ПИЛИНГ ЗА СТАПАЛА 75мл

Формула збогатена со органска лаванда за мазни и меки стапала.

Ослободени од грубата кожа, стапалата стануваат мазни и меки на допир. Формула збогатена со органска лаванда од Франција, поради своите смирувачки, обновувачки и заштитни својства.

Постигната ефикасност:
“Пилингот ги намалува грубите стапала”: во 85% случаи*
“Пилингот ја  намалува здебелената кожа ”: во 77% случаи*
“Пилингот ги измазнува петите”: во 81% случаи*


УПОТРЕБА
Нанесете еднаш до два пати неделно на мокри стапала. Масирајте и темелно измијте ги.

Активна билка: лаванда 
Нашите истражувачи на  Cosmetique Vegetale  одбраа лаванда од Франција поради нејзините смирувачки, обновувачки и заштитни својства. 

AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•PUMICE (PIERRE PONCE)•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•PENTYLENE GLYCOL•PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER (POUDRE DE NOYAU D'ABRICOT)•
LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLOWER WATER (EAU DE LAVANDE)•CETEARYL ALCOHOL•
MANNAN•PARFUM/FRAGRANCE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•CETEARETH-33•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•LINALOOL•ALLANTOIN•LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL (HUILE ESSENTIELLE DE LAVANDE)•TETRASODIUM EDTA•GERANIOL•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID• POTASSIUM SORBATE•TOCOPHEROL
449,00 ден.
Шифра на артиклот
08003
Пакување: 75,00 мл Цена за 100 мл: 598,67 ден.