СЕТ ГО САКАМ КОКОСОТ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

СЕТ ГО САКАМ КОКОСОТ            

 

ГО САКАМ КОКОСОТ

Гел за туширање кокос 400 мл
Уживајте во топлата купка со деликатниот и сензуален мирис
Посакувате гел за туширање со деликатни и сензуални ноти? Тогаш за вас е les Plaisirs Nature сензуален гел за туширање од кокос.
За деликатно уживање при туширањето, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година одбра и комбинираше гел од алое вера со кокос. Кожата е нежно исчистена и сензуално мирислива.
Плус: Формула која содржи повеќе од 97% состојки од природно потекло.
Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.
Лесно биоразградлива формула. Шишенце кое содржи рециклирачка пластика.
Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очи. Да не се конзумира и да се држи подалеку од дофат на деца.


Сензуална мирислива водичка за тело и коса од кокос 100 мл
За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа екстракт од кокос за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.

Наша предност:
-95% состојки од природно потекло
-Алкохол од 100% билно потекло
-Без бои
-Веган*
-Шишенце соодветно за рециклирање
*Во мирис
**Производ без животински состојки


Сензуална крема за раце од кокос 30ml
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Уживајте во неодоливиот мирис на оваа крема за раце. Нашиот ланец на експерти од 1959. година, одбра и органско shea масло со екстракт од кокос.
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.

Убавина на жената & природата
95% состојки од природно потекло
0% минерални масла, парабени

Дерматолошки тестирано

Активна билка: кокос
Yves Rocher одбра кокос; свеж, вкусен, мек, полн со сок и млеко, кој на вашите раце секогаш остава суптилна и сензуална трага... мирислив сплет со благи и дрвенести нагласоци

 

ГО САКАМ КОКОСОТ

Сет од егзотичен и сензуален мирис на кокос за нега на тело

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците