КАРМИН GRAND ROUGE 116 SATINE SATIN 3,5: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КАРМИН GRAND ROUGE 116 SATINE SATIN  3,5            

 

Grand кармин за усни - 116 сатенски ефект, 3,7г

Постојана негувачка формула која е комбинирана од ултра-пигментирани бои и пријатно чувство кое го овозможува регенеративното масло од камелија. 

Grand карминот е достапен во 10 боиза интензивни и незаборавни усни. Текстура како друга кожа и сатенски финиш за неодолив изглед на вашите усни.

Плус: Постојана формула која овозможува совршен make up во текот на денот.

Докажана ефикасност
*94% жени потврдија дека боите се интензивни во текот на 6 часа**
*Испитувањата се спроведени над  105 жени во текот на 7 дена.
** Испитувањата за ефикасност е спроведено над 21 жена.

ПРИМЕНА
Нанесете го карминот од средина кон крајот на усните.
За оптимален резултат, нанесете моливче за усни  со помош на четка за сенчање , а потоа нанесете го карминот за усни.

Активни билни состојки: масло од камелија

Нашите Cosmetique vegetale истражувачи одбраа органско масло од камелија поради неговите регенеративни* својства.
*Ин витро тест

 

Grand кармин за усни - 116 сатенски ефект, 3,7г

Текстура како друга кожа и сатенски финиш за неодолив изглед на вашите усни.

Шифра на артиклот: 34480  -  Пакување: 3,50 гр  -  Цена за 100 гр: 26.828,57 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците