@КАРМИН GRAND ROUGE 110 SATINE SATIN: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаШМИНКАУСНИКармини@КАРМИН GRAND ROUGE 110 SATINE SATIN

COULEURS NATURE

Grand кармин за усни - 110 сатенски ефект, 3,7г

Текстура како друга кожа и сатенски финиш за неодолив изглед на вашите усни.

Постојана негувачка формула која е комбинирана од ултра-пигментирани бои и пријатно чувство кое го овозможува регенеративното масло од камелија. 

Grand карминот е достапен во 10 боиза интензивни и незаборавни усни. Текстура како друга кожа и сатенски финиш за неодолив изглед на вашите усни.

Плус: Постојана формула која овозможува совршен make up во текот на денот.

Докажана ефикасност
*94% жени потврдија дека боите се интензивни во текот на 6 часа**
*Испитувањата се спроведени над  105 жени во текот на 7 дена.
** Испитувањата за ефикасност е спроведено над 21 жена.

ПРИМЕНА
Нанесете го карминот од средина кон крајот на усните.
За оптимален резултат, нанесете моливче за усни  со помош на четка за сенчање , а потоа нанесете го карминот за усни.

Активни билни состојки: масло од камелија

Нашите Cosmetique vegetale истражувачи одбраа органско масло од камелија поради неговите регенеративни* својства.
*Ин витро тест
Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!