#КАРМИН VERTIGE 43 SATINE SATIN 3,5g: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаШМИНКАУСНИКармини#КАРМИН VERTIGE 43 SATINE SATIN 3,5g

COULEURS NATURE

Vertige кармин за усни - 43 сатенски ефект, 3,7 г

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

30 нијанси и 3 ефекти, од најделикатни природни бои до интензивно црвени; бесконечни варијации кои ја нагласуваат убавината на секоја жена.

Блескави бои во комбинација со хранливо масло од цреша за апсолутно пријатно чувство на усните.

Плус: Топива текстура

Докажана ефикасност
*79% жени потврдија дека бојата блеска на усните
*Испитувањето е спроведено над 105 жени во текот на 7 дена.

ПРИМЕНА
Нанесете го карминот од средина кон крајот на усните.
За оптимален резултат, нанесете моливче за усни  со помош на четка за сенчање , а потоа нанесете го карминот за усни.

Активни билни состојки: масло од цреша
Маслото од цреша е познато по своите хранливи својства богати со масни киселини.
Биолошка ефикасност тестирана инвитро, докажана ефикасност и во обнова на клетките.
Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!