КАРМИН GRAND ROUGEMAT 150- 3,7g: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаШМИНКАУСНИКарминиКАРМИН GRAND ROUGEMAT 150- 3,7g

COULEURS NATURE

Grand Rouge Mat 150, 3,7г

Мат кармин за усни со постојаност до 8 часа.

Grand Rouge Mat представува совршена комбинација на мат ефект и удобност: формула збогатена со регенеративно масло од камелија** пружа мат ефект и чувство на пријатност на усните во текот на целиот ден.

Плус +: Тектура со дејство на друга кожа. Мат ефект кој не ги суши усните.

Убавина на жената: 0% силикони и 0% парабени.

Докажана делотворност
Постојан до 8 часа*

*Испитувањето на делотворноста е направено  на примерок од 13 жени
** Ин витро тестови
Дерматолошки испитано

ПРИМЕНА
Нанесете го карминот почнувајќи од средината на усната кон краевите. 
За совршен резултат прво на контурата на усните нанесете моливче, исенчајте и завршете со карминот

Активна билна состојка: масло од камелија
Нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale одбраа масло од камелија заради неговите регенеративни својства.*

*Ин витро тестови
20%
719,00 ден. наместо
899,00 ден.
Шифра на артиклот
23432
Пакување: 3,70 гр Цена за 100 гр: 19.432,43 ден.