Кармин Grand I'Elixir - Мат ефект 107-7: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Кармин Grand I'Elixir - Мат ефект 107-7            

 

Grand Кармин  l’Elixir - Мат ефект  107 7мл

Grand Кармин  l’Elixir е совршена комбинација за активна нега, совршена боја и пигмент.

Формула збогатена со регенеративно*** масло од камелија, која ги прави усните меки, со ултра пигментирана мат боја, за долготраен резултат кој трае до 12 часа.*

Убавина на жената & природата: Формула без cochineal и без парабен.
Дерматолошки тестирано.
Ефикасност: 96% жени сметаат дека нивните усни се интензивни**
*Проценката на ефикасност е спроведена на над 11 жени
**Испитувањето е спроведено на повеќе од 102 жени во текот на 10 дена.*** Ин витро тестови
ПРИМЕНА
Нанесете почнувајќи од средина на долната усна. Потоа преминете кон средина на горната усна, а потоа исцртајте ги контурите на усните.  За совршен резултат, пред карминот за усни нанесете моливче следејќи ги контурите на усните. 

Активна билка: масло од камелија
Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа масло од камелија поради неговите регенеративни својства.*

*Ин витро тестови

 

Grand Кармин  l’Elixir - Мат ефект  107 7мл

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците