ТЕЛО СЕРУМ ЗА ОБЛИКУВАЊЕ/ДЕТОКС 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ТЕЛОВИТКОСТ И ЗАЦВРСТУВАЊЕТЕЛО СЕРУМ ЗА ОБЛИКУВАЊЕ/ДЕТОКС 150мл

SOIN VEGETAL CORPS

Серум за обликување и детоксикација на телото 100 мл

Ја обликува силуетата и ја зацврстува кожата.

Ја обликува силуетата и ја зацврстува кожата со што кожата добива возвишен изглед. Серум за обликување на телото со екстракт од мангостин.
Моментално, кожата е измазнета и забележително со подобар изглед.  Ден по ден, вашата силуета е обликувана а кожата е значително поцврста.

Плус: Свежа текстура која брзо се впива и не се лепи.
Картонската амбалажа е од одржливо управувани шуми. Шишето е погодно за рециклирање и изработено е од рециклирана пластика. 
Дерматолошки тестирано.

ПРИМЕНА
Нанесете наутро и навечер  на цело тело со кружни движења со нагласување на проблематичните места (стомак, половина, бедра).

Активна билна состојка: мангостин
Молекулите на мангостинот имаат способност да продрат и да го потикнат клеточниот процес кој го блокира слабеењето. Благодарение на 100% природната постапка на екстракција, нашите стручни лица развија посебно концентриран екстракт. Природно асимилиран* со кожата, активниот екстракт мангостин делува на сите учесници кои го поттикнуваат слабеењето: против складирање на масни залихи*, на дренажата* и на зацврстувањето*.
* In vitro тестови.


48904 Hidratantna njega protiv celulita 200 ml
Mlijeko koje nudi savrsenu hidrataciju koze i ucinkovitost protiv izgleda narancine kore.
Ova njega obogacena ekstraktom mangostina pomaze u borbi protiv celulita koji oznacava cijelo tijelo. 
U jednom koraku, koza je idealno hidratizirana i trenutno  ljepseg izgleda. Dan za danom, izgled narancine kore je primjetno smanjen.

Plus: uljepsavajuca tekstura mlijeka u nude boji koze.

Tuba sadrzi - 25% manje plastike u odnosu na standardne plasticne tube.

Dermatoloski testirano.

PRIMJENA
Mlijeko nanositi na cijelo tijelo  ujutro i navecer kao zamjenu za vase uobicajeno mlijeko za tijelo.

Aktivni biljni sastojak: mangostin
Molekule mangostina imaju sposobnost prodrijeti i  potaknuti stanicni proces koji blokira mrsavljenje. Zahvaljujuci 100% prirodnom postupku ekstrakcije, nasi strucnjaci su razvili posebno koncentrirani ekstrakt. Prirodno asimiliran* s kozom, aktivni ekstrakt mangostin djeluje na sve cimbenike koji poticu mrsavljenje : protiv nakupljanja masnih zaliha *, na drenazu* i ucvrscivanje*.
* In vitro testovi
1.559,00 ден.
Шифра на артиклот
53919
Пакување: 150,00 мл Цена за 100 мл: 1.039,33 ден.