@ТЕЛО ХИДР. НЕГА ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ 200мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ТЕЛОВИТКОСТ И ЗАЦВРСТУВАЊЕ@ТЕЛО ХИДР. НЕГА ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ 200мл

SOIN VEGETAL CORPS

Хидратантна нега против целулит 200 мл

Млеко кое нуди совршена хидратација на кожата и делува против изгледот како кора од портокал.

Оваа нега  збогатена со екстракт од мангостин помага во борбата против целулитот  на целото тело. 
Во еден чекор, кожата е идеално хидрирана и моментално го разубавува изгледот. Ден по ден, изгледот како кора од портокал е видливо намален.

Плус:  разубавувачка текстурата на млекото во нуде боја на кожата

Тубата содржи -25% помалку пластика во однос на стандардните пластични туби.

Дерматолошки тестирано.

ПРИМЕНА
Млекото се нанесува на цело тело наутро и навечер како замена на вообичаеното млеко за тело.

Активна билна состојка: мангостин
Молекулите на мангостинот имаат способност да продрат и да го потикнат клеточниот процес кој го блокира слабеењето. Благодарение на 100% природната постапка на екстракција, нашите стручни лица развија посебно концентриран екстракт. Природно асимилиран* со кожата, активниот екстракт мангостин делува на сите учесници кои го поттикнуваат слабеењето: против складирање на масни залихи*, на дренажата* и на зацврстувањето*.
* In vitro тестови.
1.059,00 ден.
Шифра на артиклот
48904
Пакување: 200,00 мл Цена за 100 мл: 529,50 ден.