АКЦИЈА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

АКЦИЈА

Редослед 12 Следна Следна страна

ГО САКАМ КОКОСОТ

Сет од егзотичен и сензуален мирис на кокос за нега на тело

977,00 ден.
:

ВАНИЛА ЗАСЕКОГАШ

Сет од топол и сензуален мирис од ванила за нега на вашето тело.

977,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 205,68 ден.

4 ТУБИ

4 must have туби!

15%
900,00 ден.
наместо 1.056,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 300,00 ден.

МАЛЕЧКИ ВО ТРЕНД & НАРАКВИЦА ГРАТИС

Најубав подарок за сите девојки.

6%
780,00 ден.
наместо 826,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 164,21 ден.

ОВОШНА САЛАТА

Овошна салата? Малина, мента, калинка, лаванда, роза бобинки, капина, лотус, жалфија!

15%
1.200,00 ден.
наместо 1.415,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 1.600,00 ден.

ПРОЛЕТНА КОМБИНАЦИЈА

Подгответе ја кожата за доаѓањето на летото!

15%
1.150,00 ден.
наместо 1.358,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 1.769,23 ден.

НЕГА ЗА ЛИЦЕ ЗА МАЖИ & НЕСЕСЕР ГРАТИС

Нега за лице за мажи кои имаат чувствителна кожа склона кон иритации.

16%
1.450,00 ден.
наместо 1.717,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 2.230,77 ден.

ХОГАР МИРИСЛИВ СЕТ & НЕСЕСЕР ГРАТИС

Култни мирислив сет, со кој ви подаруваме несесер гратис

15%
1.950,00 ден.
наместо 2.298,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 410,53 ден.

ОВОШЕН МИКС

Микс нега за тело со освежувачки ноти

18%
1.000,00 ден.
наместо 1.216,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 125,00 ден.

СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА? НИКОГАШ ПОВЕЌЕ

Нахранете ја вашата коса со масло од јојоба

15%
1.350,00 ден.
наместо 1.596,00 ден.
:
Цена за 100 мл: 2.076,92 ден.

My precious! <3

50 нијанси златна!

16%
2.300,00 ден.
наместо 2.738,00 ден.
:

Riche Creme Premium

Интензивна регенеративна нега збогатена со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози, за зрела кожа.

15%
3.439,00 ден.
наместо 4.047,00 ден.
:

РОЗЕВОТО Е ВО ТРЕНД

Комбинација од малина и мента за енергични утра!

977,00 ден.
:

HYDRA VЕGЕTAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 2/1 390 мл

15%
560,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: HYDRA VEGETAL
Цена за 100 мл: 143,59 ден.

HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 390ml

Свежа текстура на гел кој ги отстранува нечистотиите и трагите од шминка, за мека и чиста кожа. Нанесете наутро и навечер на влажно лице.

15%
560,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:

MAKE UP - РУМЕНИЛО РОЗИНО ДРВО

За беспрекорен изглед, со кружни движења на четката, од јаболчниците до слепоочниците, обликувајте го лицето.

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.375,00 ден.

MAKE UP - РУМЕНИЛО РОЗА МАХАГОНИ

За беспрекорен изглед, со кружни движења на четката, од јаболчниците до слепоочниците, обликувајте го лицето.

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.375,00 ден.

ПРОЧИСТУВАЧКА НЕГА & ГЕЛ ГРАТИС

HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл + SEBO VEGETAL ГЕЛ КРЕМА ЗА БЕСПРЕКОР. ТЕН = SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml

22%
1.518,00 ден.
наместо 1.957,00 ден.
:

ХИДРАТАНТНА ГЕЛ НЕГА & МЛЕКО ГРАТИС

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50 ml + HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл = МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ КОЖА 200 ml ГРАТИС

24%
1.518,00 ден.
наместо 2.007,00 ден.
:

КОСА НОЌНА НЕГА ЗА ОБНОВ.КОСА 150МЛ

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:

SENSITIVE HOMME ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ 200 ML

20%
391,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE HOMME
Цена за 100 мл: 195,50 ден.

ELIXIR JEUNESSE DETOX ПИЛИНГ ЗА МИЕЊЕ 1

Detox пилинг за длабинско  чистење на кожата.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 387,20 ден.

ELIXIR JEUNESSE Мицер. вода 200 мл

За совршено чиста и детоксицирана кожа. Нанесете наутро и навечер со помош на туферче на лицето и  вратот. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

15%
628,00 ден.
наместо 739,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 314,00 ден.

МОЛИВ ЗА ВЕЃИ ПЕПЕЛАСТА

Природен ефект со shea масло. Моливче за веѓи со поголема прецизност.

10%
440,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 40.000,00 ден.

МОЛИВ ЗА ВЕЃИ ТЕМНО КАФЕНА

Природен ефект со shea масло Моливче за веѓи со поголема прецизност.

10%
440,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 40.000,00 ден.

МОЛИВ ЗА ВЕЃИ КАФЕНА

Природен ефект со shea масло Моливче за веѓи со поголема прецизност.

10%
440,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 40.000,00 ден.

@КАРМИН GRAND ROUGE MAT 151- 3,7g

Мат кармин за усни со постојаност до 8 часа.

50%
450,00 ден.
наместо 899,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.162,16 ден.

Sensitive Hommе балзам после бричење

20%
455,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE HOMME
Цена за 100 мл: 455,00 ден.

МАСНА КОСА? НИКОГАШ ПОВЕЌЕ

Bye-bye за масната коса – засекогаш!

16%
800,00 ден.
наместо 947,00 ден.
:

SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 390 ml

Ја чисти и ослободува кожата од нечистотиите, ги отстранува трагите од make-up и вишокот на себум.

15%
560,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SEBO VEGETAL
Цена за 100 мл: 143,59 ден.

@КАРМИН GRAND ROUGE MAT 157- 3,7g

Мат кармин за усни со постојаност до 8 часа.

50%
450,00 ден.
наместо 899,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.162,16 ден.

SEBO VЕGЕTAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 390 ml

Го отстранува вишокот на себум и ја тонира кожата.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SEBO VEGETAL
Цена за 100 мл: 124,10 ден.

PURE CALMILLE ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 200 МЛ

Гел за миење збогатен со камилица, која ги отстранува сите нечистотии од кожата, без да ја исуши.

15%
280,00 ден.
наместо 329,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 140,00 ден.

SENSITIVE VEGETAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 390 ml

Ја тонира, смирува кожата, а истовремено ги отстранува нечистотиите и maке  up-от

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 124,10 ден.

SENSITIVE VEGETAL МЛЕКО/ЧИСТ./ЛИЦЕ 390мл

Млеко за чистење на чувствителна кожа на лицеточ со својство на смирување на кожата.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 124,10 ден.

PURE CALMILLE 2 ВО 1 МЛЕКО/ТОНИК ЗА ЛИЦЕ

Млеко и тоник збогатени со камилица кои нежно ја чистат и тонираат кожата во еден чекор.

15%
280,00 ден.
наместо 329,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 140,00 ден.

НЕГА ПРОТИВ АКНИ & 2во1 ГЕЛ ГРАТИС

PURE SISTEM ЛОСИОН ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИТЕ + PURE-4 во 1 лосион против неправилности = PURE SYSTEM 2во1 ГЕЛ/ПИЛИНГ 125 мл

27%
1.308,00 ден.
наместо 1.797,00 ден.
:

EDT CUIR VETIVER 100 ml

Елегантната свежина на ветиверот се спојува со природната нота на карипското сандалово дрво и есенцијалното масло од кедер.

НОВО
30%
1.693,00 ден.
наместо 2.419,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: CUIR VETIVER
Цена за 100 мл: 1.693,00 ден.

ТЕЛО БАЛЗАМ ЗА ТУШИРАЊЕ-СУВА КОЖА 200МЛ

20%
327,00 ден.
наместо 409,00 ден.
:

ХИДРАТАНТНА ГЕЛ НЕГА & ГЕЛ ГРАТИС

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50 ml – туба + HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл = HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 125ml

22%
1.518,00 ден.
наместо 1.947,00 ден.
:

ТЕЛО ОБНОВ.БАЛЗАМ ЗА СУВА КОЖА 150 МЛ

20%
655,00 ден.
наместо 819,00 ден.
:

@PUR BLEUET EXPRES ОТСТРА. НА ШМИНКА 200

Блага и ефикасна формула која ги отстранува сите траги од шминка околу очите.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PUR BLEUET
Цена за 100 мл: 208,00 ден.

КОСА МЕСЕЧЕН ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ

15%
849,00 ден.
наместо 999,00 ден.
:

КОСА ОБН.МАСКА ЗА СУВА КОСА 150 МЛ

За зајакната коса, мека на допир.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:

П-ЗЛАТНА MAKE-UP ТОРБИЧКА

33%
166,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: МОДНИ ДОДАЦИ
Цена за 100 ком: 16.600,00 ден.

PURE SYSTEM 2во1 ГЕЛ/ПИЛИНГ 125 мл

Наменето за кожа со несовршености и склона кон акни.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE SYSTEM
Цена за 100 мл: 332,80 ден.

КОСА МАСКА ЗА ОБОЕНА КОСА 150 МЛ

Ја подобрува и нагласува блескавоста на обоената коса. Совршено нахранета, косата е обновена.

15%
526,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:

SENSITIVE VEGETAL КРЕМА ЗА ЧИСТ.ЛИЦЕ 125

Крема за чистење на лицето, која ја чисти и најчувствителната кожа.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 332,80 ден.

SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml

Ја чисти и ослободува кожата од нечистотиите, ги отстранува трагите од make-up и вишокот на себум.

15%
373,00 ден.
наместо 439,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SEBO VEGETAL
Цена за 100 мл: 298,40 ден.

PURE CALMILLE МИЦЕРАЛНО МАСЛО ЗА ЛИЦЕ 15

Нанесете навечер на сува кожа на лицето, очите, усните и вратот. Масирајте за да ја отстраните шминката, додадете вода за да ја направи текстурата во пена. Да се чува на места подалеку од влага.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 277,33 ден.
Производи по страна: