ELIXIR JEUNESSE City Detox Дневна нега 5: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕНЕГА ПРОТИВ БРЧКИ25+ELIXIR JEUNESSE City Detox Дневна нега 5

ELIXIR JEUNESSE

CITY DETOX ДНЕВНА ТЕЧНА НЕГА  50мл

Нова генерација дневна нега со текстура на гел. Совршена подлога за make up која се бори против загадувањето, ја прочистува кожата и ги намалува брчките.

City Detox е нова дневна течна нега за зајакнување на детоксикациските ефекти:  Единствена комбинација од иновативна текстура* со зајакнато делување против нечистотии.

Супер концентриран екстракт од Apholie кој се бори против нечистиите,UV, синото светло, замор, стерс. Благодарение на двојното делување го поттикнува* составот на кожата  задолжен за обновување. Во комбинација со детоксикацискиот екстракт од Moringe, оваа ултра, свежа, дневна нега ја прочистува кожата и го оживува тенот. City Detox  дневната нега е нова генерација* за зајакнување на детоксикацискиот ефект: Единствена иновативна технологија* за делување против нечистотиите.

Плус: Оригинална текстура* од течен микро – гел кој веднаш продира во кожата 

Постигната ефикасност: Кожата е моментално детоксициранна и прочистена**, брчките се намалени кај 90% жени***.

Наша предност
-93% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Без силикони
-Веган
-Стаклено шишенце и картон од одржливо управувани шуми, кој може да се рециклира

Дерматолошки тестирано.
*Во Yves Rocher
**Испитувањето  е постигнато кај 102 жени во текот на 28 дена
***Клиничката студија е спроведена над 20 жени.
Веган: Формулирани производи без деривати од животинско потекло
Употреба: Секое утро нанесете 1-2 капки на целото лице, од внатре кон надвор.


Активна билка: Apholia
Нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale одбраа Apholie: билка на животот. Оваа билка, со потекло од Мадагаскар, е одбрана поради способностите на обнова и заштита. Нашите истражувачи ја издвоија и концентрираа оваа активна молекула, благодарение на 100% природен процес на екстракција, ексклузивно и иновативно . 
*Регистрирано во Франција. **ин витро тест.


Состојки:
AQUA (EAU)•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•GLYCERIN•METHYLPROPANEDIOL•
GLYCERETH-26•DIGLYCERIN•BETAINE•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER (EAU DE FLEURS DE BLEUET)•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT (EXTRAIT DE FEUILLES D'APHLOIA)•INOSITOL•PANTHENOL•GELLAN GUM (GOMME DE GELLANE)•SORBIC ACID•PARFUM•
CALCIUM CHLORIDE•MORINGA PTERYGOSPERMA SEED EXTRACT (EXTRAIT DE GRAINES DE MORINGA)•MALTODEXTRIN•PANTOLACTONE•SODIUM HYDROXIDE•SODIUM BENZOATE•
 CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•1711v0
25%
1.169,00 ден. наместо
1.559,00 ден.
Шифра на артиклот
73687
Пакување: 50,00 мл Цена за 100 мл: 2.338,00 ден.