PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 400m: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 400m

PLAISIRS NATURE

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ  АРГАН/ЦВЕТ ОД РОЗА 400мл

Гел за туширање и купка со мирис на арган и ружа. Кожата е нежно исчистена и мирислива.

За неодолив ориентален мирис, нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Вашата кожа е чиста и нежно мирислива.
Наша предност
Наша предност
-98% состојки од природно потекло
-Без сапун, без етоксилати
-Веган
-Лесно биоразградлива формула
-Шишенце кое може да се рециклира
Дерматолошки тестирано. pH неутрално за кожата.
Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.
Активна билка: Арган & роза
Нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Иднината на Yves Rocher  е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

Ново
289,00 ден.
Шифра на артиклот
94907
Пакување: 400,00 мл Цена за 100 мл: 72,25 ден.