@EDT MONOI DE TAHITI: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаПОСЕБНА ПОНУДА@EDT MONOI DE TAHITI

MONOI DE TAHITI

Тоалетна вода Eau Des Vahines 100мл

Мирисот на годишниот одмор во шишенце.

Сензуалниот, тропски мирис на оваа тоалетна вода нека ве одведе на рајските плажи. Цветовите на полинезиска гарденија и ylang-ylang почиваат на база на ванила, како бакнеж со тропските ветрови. 

Плус: сензуален мирис.
Без парабен.

MONOI
Monoi се добива од цветот од од Tiare ( вид гарденија ) во масло од кокос кои се одгледуваат исклучително во Француска Полинезија.

Дале сте знаеле?
Monoi, вистинската тајна на убавината на Vahines традиционално на Полинезиски значи " миризливо масло ". Тахичаните го мачкале своето тело и коса со ова 100 % природно билно масло поради неговиот прекрасен, рајски мирис.

Билни состојки: Масло од кокос и екстракт од Tiare цветови.
1.349,00 ден.
Шифра на артиклот
13408
Пакување: 100,00 мл Цена за 100 мл: 1.349,00 ден.