#PURE SYSTEM 2во1 ГЕЛ/ПИЛИНГ 125 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕ#PURE SYSTEM 2во1 ГЕЛ/ПИЛИНГ 125 мл

PURE SYSTEM

2 во 1 гел/пилинг за миење 125 мл

Наменето за кожа со несовршености и склона кон акни.

Посакувате длабински да ја исчистите кожата на лицето? Тогаш за вас е 2 во 1 Pure System гел/ пилинг за миење на лице кој ја прочистува кожата и делува на митесерите.
Исчистете ги вашите пори благодарение на билните-микро честички кои:
-Го отстрануваат вишокот на себум и ја прочистуваат кожата
-Ги чистат порите и отстрануваат митесерите
-Спречуваат повторно појавување на акни и митесери.
Плус: формула без сапун која не ја суши кожата.
Екстрактот   од органска алое вера е познат по своите лековити својства на кожата. Комбинирана  со салицилна киселина, се борат против неправилностите на кожата.
Дерматолошки тестирано. Препорачано од страна на дерматолозите. Без парабен.
Еко-туба.
ПРИМЕНА
Нанесете наутро и навечер на цело лице и измијте со вода. Да се избегнува пределот околу очите. 
Активни билки состојки: екстракт од пулпа од органска алое вера.
Екстрактот од пулпа од органска алое вера трајно ја зајакнува функцијата на бариерата на кожата*.
Делува врз површинските несовршености*, а заедно со анти бактериската салицилна киселина се бори против масната кожа: акни, митесери, нечисти пори.
*Ин витро тестови.
Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!