SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. ИНТЕНЗ. НЕГА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕSERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. ИНТЕНЗ. НЕГА

SERUM VEGETAL

ИНТЕНЗИВНА НЕГА ПРОТИВ БРЧКИ ЗА ЗАЦВРСТУВАЊЕ 75мл

Нанесете ја кремата наутро и навечер на целото лице избегнувајќи го пределот околу очите.

Делува на сите видови брчки и го обновува волуменот на кожата.
Благодарение на оваа интензивна нега против брчки во големо пакување, кожата е густа*, и се враќа волуменот и тонусот, видливо е пополнета и цврста.

Нашите истражувачи за билна убавина комбинираа екстракт од пладневен цвет кој ги активира механизмите на клетките кои се борат против брчките и гума акација која го поттикнува производството на колагенот и хијалуронската киселина.

Веднаш, дури и најдлабоките брчки се пополнети, а кожата е цврста.
По 1 месец примена, кожата е густа, полна, а волуменот и цврстината се обновени.
Брчките се намалени.
Топива текстура која ја хидрира и тонира кожата.

Дерматолошки тестирано.
•Формула која содржи повеќе од 89% состојки од природно потекло
•Стакло соодветно  за рециклирање, картон од одржливи шуми.
•Без минерални масла, без бои и парабени.
Дури и нагласените брчки се пополнети, а на кожата и се враќа волуменот: +5,4%**

Докажана ефикасност
Кожата е моментално измазнета*, а брчките се намалени во 91%*** случаеви
*Испитувањето на задоволството е спроведено над 106 жени. **Клиничката студија е постигната над 18 волонтери. *** Клиничката студија е постигната над 23 волонтери. Намалена длабочина на брчките за 19%, 91% испитаници.

ПРИМЕНА
Нанесете ја кремата наутро и навечер  на целото лице избегнувајќи го пределот околу очите. За уште поголема ефикасност нанесете подебел слој од кремата како ноќна маска

Активна билка: Пладневен цвет

Изворно од јужно-афричките пустини, Пладневниот цвет може да се прилагоди на екстремните временски услови. Затоа е наречен и Билка на животот.
На нашите експерти им беше потребно 6 години истражување за да создадат ексклузивен екстракт кој е патентиран и кој ја обновува кожата. Билка која се бори против брчките
1.769,00 ден.
Шифра на артиклот
49845
Пакување: 50,00 мл Цена за 100 мл: 3.538,00 ден.