#SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. НОЌНА КРЕМА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕ#SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. НОЌНА КРЕМА

SERUM VEGETAL

БРЧКИ & ЦВРТСИНА НОЌНА КРЕМА ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ НА КОЖАТА 50мл

Нега против брчки, за цврстина на кожата и многу повеќе.

Посакувате ноќна крема против брчки затоа што имате:
-Изразени брчки
-Недостаток на цврстина на кожата
Тогаш за вас е е Serum Vegetal брчки & цврстина ноќна крема за пополнета кожа збогатена со Пладневен цвет.
Екстракт од билката Пладневен цвет, познат и како Билка на Животот, го стимулира mTOR* протеинот кој ги активира клеточните механизми против брчки. За уште повеќе цврстина, смола акација ја поттикнува синтезата на колагенот и хијалуронската киселина*.
Брчките се моментално пополнети.
По 1 месец кожата е пополнета кај 80%** жени.
Текстурата на балзам интензивно ја негува кожата
Дерматолошки тестирано
*Тест ин витро.
**Истражувањето на задоволството е спроведено кај 101 жена.

ДОКАЖАНИ РЕЗУЛТАТИ
Намалување на длабочината на брчките измерено кај 89% (1) случаи.
80%(2) жени потврдија: Мојата кожа е пополнета во текот на ноќта.
(1)Клиничкото истражување е постигнато кај 19 случаи.
(2)Истражување на задоволството спроведено над 101 жена во текот на 4 недели.
ПРИМЕНА
Нанесувајте секоја вечер на цело лице
ИНОВАЦИЈА COSMETIQUE VEGETALE
Екстракт од билката Пладневен цвет, познат и како Билка на Животот, го стимулира mTOR* протеинот кој ги активира клеточните механизми против брчки. Ден по ден, Serum Vegetal, ги намалува брчките  и ја обновува кожата одвнатре. mTOR може да  биде клучно решение за истражувањето против брчките. Целта е овој протеин да биде клучен дел од козметиката. А, Yves Rocher тоа го постигна. За уште повеќе цврстина, одбравме смола акација која ја поттикнува синтезата на колагенот и хијалуронската киселина (1). 
(1)Тест ин витро
Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!