HYDRA VЕGЕTAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 2/1 390 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕHYDRA VЕGЕTAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 2/1 390 мл

HYDRA VEGETAL

Хидратантна мицеларна вода 2 во 1 390мл

2 во 1 мицеларна водичка збогатена со Едулис, за отстранување на нечистотиите од лицето и очите. Кожата е совршено чиста, хидрирана и тонирана.

Оваа мицеларна вода е соодветна за нормална и комбинирана кожа, за ефикасно отстранување на нечистотиите од лицето во еден чекор. 
Збогатено со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација.

Плус: Оваа свежа водичка ја прави кожата мека.

Убавината на жената & природата

99%
Состојки од природно потекло
0%
Минерални масла
Бои
Парабени

Шишенцето може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

ПРИМЕНА
Нанесете со помош на туферче секое утро и вечер. Не е потребно да се измие..

АКТИВНА БИЛКА: Едулис

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

659,00 ден.
Шифра на артиклот
01214
Пакување: 390,00 мл Цена за 100 мл: 168,97 ден.