PUR BLEUET EXPRES ОТСТРА. НА ШМИНКА 200: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаШМИНКАОЧИPUR BLEUET EXPRES ОТСТРА. НА ШМИНКА 200

PUR BLEUET

Експрес отстранувач на шминка 200 мл

Блага и ефикасна формула која ги остранува трагите од шминка.

Посакувате да ја отстраните водоотпорната шминка? Тогаш за вас е Експрес отстранувачот за пределот околу очите.

Благодарение на двојната формула, овој отстранувач ги отстранува сите траги од шминка во еден чекор. Кожата е совршено чиста и смирена.

ПРИМЕНА
Протресете пред употреба. На очите нанесете со помош на туферче. Не се измива
Активна билка: различка.

Активна билка: различка

1972 година Yves Rocher за прв пат ја употребил различката во козметиката. Денес се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, Франција
*Ин витро тест на екстракт од различка
489,00 ден.
Шифра на артиклот
63406
Пакување: 200,00 мл Цена за 100 мл: 244,50 ден.