HYDRA VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА ОКОЛУ ОЧИ 15 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕВИДОВИ НЕГАНега за пределот околу очитеHYDRA VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА ОКОЛУ ОЧИ 15 ml

HYDRA VEGETAL

ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ПРЕДЕЛОТ ОКОЛУ ОЧИТЕ 15мл

Ултра свеж гел збогатен со освежувачки бисерни честички кои ги намалуваат темните подочници, го омекнува и влажни пределот околу очите.

Овој ултра свеж гел ги намалува темните подочници, го омекнува и влажни пределот околу очите.

Збогатен со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација

Плус: Овој освежувачки гел го измазнува и осветлува пределот околу очите.

Убавината на жената & природата


95%
Состојки од природно потекло

0%
Минерални масла
Парабени
Парфеми

Картон од одржливо управувани шуми

Дерматолошки и офталмолошки тестирано

ПРИМЕНА
Нанесете наутро и навечер на пределот околу очите

АКТИВНА БИЛКА: Едулис

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU•METHYLPROPANEDIOL•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER (EAU DE FLEURS DE BLEUET)•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•BETAINE•PROPANEDIOL• CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT (EAU CELLULAIRE D'EDULIS)•
HYDROXYACETOPHENONE•CARBOMER•ESCIN (EXTRAIT DE MARRON D'INDE)•SODIUM HYDROXIDE•MICA•SODIUM BENZOATE•CELLULOSE GUM (GOMME DE CELLULOSE)•CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT (EXTRAIT DE QUINOA)•TETRASODIUM EDTA•
 SILICA (SILICE)•POTASSIUM SORBATE•CITRIC ACID•CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)•1997v0
25%
494,00 ден. наместо
659,00 ден.
Шифра на артиклот
99765
Пакување: 15,00 мл Цена за 100 мл: 3.293,33 ден.