КОСА ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА 300ml            

 

ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА  300ml

Овој шампон со кремаста текстура нежно ја чисти косата. Формула збогатена со екстракт од семки од лен за одржување на еластичните локни**. Кажете збогум на дивата коса благодарение на оваа формула која го контролира волуменот на косата.
Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.
УПОТРБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Убаво измијте ја косата.

Плус +
Формула без силикони и сулфати **  која овозможува нежно миење на косата и нега на вашите локни

ЕФИКАСНОСТ
• Косата е мека, сјајна и лесно се чешла
• Локните се полни со живот и ја одржуваат својата еластичност.


Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве и лен
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика
-Дерматолошки тестирано

* Без сулфати и силикони
** Ин витро тест
Активни состојки: семки од лен и сируп од агаве
Нашиот органски екстракт од лен содржан во производот за виткана коса, ги открива сите негови моќи. На влакното* му овозможува потпора со што го задржува  неговиот природен  облик. Дефинирани и еластични, локните изгледаат убави*. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тестСОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE•GLYCERIN•SODIUM LAUROAMPHOACETATE•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•SODIUM COCOYL ISETHIONATE•
COCAMIDE MIPA•SODIUM METHYL OLEOYL TAURATE•GLYCOL DISTEARATE•DECYL GLUCOSIDE•
CITRIC ACID•SODIUM CHLORIDE•GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•
PEG-150 DISTEARATE•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (HUILE DE JOJOBA)•SODIUM BENZOATE•CASSIA HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE (GOMME CASSIA)•
PARFUM/FRAGRANCE•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•SALICYLIC ACID•
 FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•10141v0

 

ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА  300ml

Локните изгледаат дефинирано, еластични се и флексибилни.

Шифра на артиклот: 93058  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 99,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците