MONOI BEACH WAVES СПРЕЈ ЗА КОСА 125ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI BEACH WAVES  СПРЕЈ ЗА КОСА 125ml            

 

BEACH WAVES СПРЕЈ ЗА КОСА  MONOI 125ml

Резултати:
• Чувство како да сте на плажа
• Косата е обвиена со неодолив летен мирис

Примена :
Распрскајте рамномерно на сува коса.
Соберете ја косата во цврста пунџа 5 минути, а потоа пуштете ја. Доколку солта го запуши распрскувачот, ставете го под млаз вода! 

Наша преданост:
• Формулата содржи повеќе од  99% состојки со природно потекло
• Дерматолошки тестирано
• Шишенце кое може да се рециклира и кое е изработено од 100% рециклирана пластика


Активна билка
Оригиналното  Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.
Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината  за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис. 
Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија. 

СОСТАВ:
AQUA/WATER/EAU • SODIUM CHLORIDE • ALCOHOL DENAT. • CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE • PARFUM/FRAGRANCE • HYDROXYACETOPHENONE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • PANTHENOL • BENZYL ALCOHOL • SALICYLIC ACID • AMYL CINNAMAL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • SODIUM FERROCYANIDE

Може да ви се допадне и...

ДРАГОЦЕНО МАСЛО  MONOI 100ml

100,00 мл
547,00 ден.
729,00 ден.
25
Ново

МАСЛЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО MONOI 150ml

150,00 мл
277,00 ден.
369,00 ден.
25
Ново
 

BEACH WAVES СПРЕЈ ЗА КОСА  MONOI 125ml

Солен спреј со нежен летен мирис со кој ќе се чувствувате како штотуку да сте се вратиле од плажа.

Шифра на артиклот: 78254  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 221,60 ден.

25
277,00 ден.
369,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците