КОСА БАЛЗАМ УНИВЕРЗАЛЕН БИЛЕН 150 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ УНИВЕРЗАЛЕН БИЛЕН 150 мл            

 

УНИВЕРЗАЛЕН БИЛЕН БАЛЗАМ ЗА КОСА  150ml

Овој кремаст, универзален, билен балзам  ја обновува, ја негува и и ја враќа мекоста на косата.

Универзална дневна и ноќна употреба:
•Како дневен третман, моментално ја негува и олеснува косата
•Како третман пред сушење, го олеснува стилизирањето на косата
•Како третман за сува коса
•Како ноќна маска, интензивно ја обновува во текот на 8 часа*

Резултати:
•8 часа обновување *
•Косата е 30 пати поотпорна на кршење**
•Кога се користи како ноќен третман косата е обновена од коренот до врвот за 84% испитаници и негувана за 92% испитаници

Плус: Ултра кремаста текстура на балзамот, без силикони за природно меко чувство и прекрасен мирис

Наша предност:
•98% состојки од природно потекло
•Масло од јојоба од органско потекло
•Без силикони
•Дерматолошки тестирано

Употреба: Во текот на денот или ноќта, нанесете мала кочичина од производот по целата должина на косата, 2-3 пати неделно.
Исчешлајте ја косата. Не се мие. Не го валка јастукот.

*Инструментален тест
**Инструментален тест. Резултат добиен по употреба на сува коса
***Тест спроведен над 25 личности
Активни билки: Масло од јојоба и агаве
Масло од јојоба, познато и како пустинско злато е богато со Омега 6 и 9 масни киселини. Тие се неопходни за оштетената коса. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.
*Ин витро тест.

состојки
AQUA/WATER/EAU•COCOS NUCIFERA OIL•GLYCERYL STEARATE CITRATE•PROPYLENE GLYCOL. •DICAPRYLYL CARBONATE•C13-15 ALKANE•CETEARYL ALCOHOL•SQUALANESIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL•CETEARYL GLUCOSIDE•HYDROXYACETOPHENONE•PANTHENOL•PARFUM/FRAGRANCE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•XANTHAN GUM•SODIUM HYDROXIDE•BENZYL ALCOHOL•TOCOPHEROL•10270v0

 

УНИВЕРЗАЛЕН БИЛЕН БАЛЗАМ ЗА КОСА  150ml

Вистински концентрат за нега на коса.

Шифра на артиклот: 69026  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 352,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците