SENSITIVE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА КРЕМА 50: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SENSITIVE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА КРЕМА 50            

 

СМИРУВАЧКА ЛЕСНА КРЕМА – чувствителна кожа 50ml

Го намалува црвенилото и непријатното чувство. После еден месец користење кожата е зајакната, помалку чувствителна и помалку реактивна; чувството на пецкање е намалено за 66%, чувството на затегнатост за 60%, црвенилото за 30% и загреаноста за 80%**. 

Плус +: Лесна и свежа кремаста текстура која брзо се впива со природен и пријатен мирис на камилица.
Резултати:
- Кожата е измазнета кај 81% * случаи
- Кожата е хидрирана кај 86% * случаи
- Кожата е зајакната кај 69% * случаи

Примена: Нанесете наутро на цело лице или локално местата зафатени со црвенило, после вообичаената дневна нега.
Наша преданост:
- 98% состојки од природно потекло
- Без силикони, без алкохол, без парфеми, без минерални масла
- Веган

* Студија на задоволство кај 101 жена/црвенило, пецкање, загревање
** Самопроцена од 24 жени на црвенило, 21 жена на затегнување, 14 жени на затоплување, 13 жени на пецкање


Дерматолошки тестирано.
Активна билка: Дива камилица

Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale® од  дивата камилица, која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *. Камилицата која ја користиме е органски одгледана на нашите полиња во La Gacilly, Франција.

* In vitro тестови

СОСТАВ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER• HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER• SILICA•CAPRYLYL GLYCOL•1,2-HEXANEDIOL•POLYSORBATE 60•SORBITAN ISOSTEARATE•CITRIC ACID• CAPRYLHYDROXAMIC ACID•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•PALMARIA PALMATA EXTRACT• ACACIA SENEGAL GUM•10339v0

 

СМИРУВАЧКА ЛЕСНА КРЕМА – чувствителна кожа 50ml

Оваа лесна смирувачка крема е погодна за чувствителна кожа склона на реакција и црвенило.

Шифра на артиклот: 58833  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.348,00 ден.

25
674,00 ден.
899,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците