SENSITIVE CAMOMILLE МИЦЕЛАРНА ВОДА 390 м: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SENSITIVE CAMOMILLE МИЦЕЛАРНА ВОДА 390 м            

 

МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА 390ml

Кожата е измазнета, апосле 1 месец се намалува и црвенилото за 71% **.

Плус +: Свежа текстура која не ја суши кожата.

Резултати:
- Кај 98%* случаи шминката и нечистотиите се совршено отстранети
- Кај 100%* случаи кожата е смирена
- Производот одговара за чувствителна кожа и очи кај 100% * случаи

Примена: Нанесете наутро на цело лице или локално на местата со црвенило после нанесувањето на дневната крема.

Наша преданост:
- 97% состојки со природно потекло
- Веган
- Без силикони, без алкохол, без парфем, без минерални масла 
- Шишенце изработено од 100% рециклирана пластика
* Студија на задоволство кај 45 жени
** Самопроцена од 45 жени
Дерматолошки и офтамолошки тестирано

Активна билка: Дива камилица

Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale® од  дивата камилица, која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *. Камилицата која ја користиме е органски одгледана на нашите полиња во La Gacilly, Франција.

* In vitro тестови

СОСТАВ

AQUA/WATER/EAU•PROPYLENE GLYCOL•PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES•PENTYLENE GLYCOL• CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL• CETRIMONIUM BROMIDE SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•ACACIA SENEGAL GUM•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•CITRIC ACID 10336v0

 

МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА 390ml

Оваа  мицеларна вода наменета е за чувствителна кожа и очи. Делотворно ја чисти и отстранува шминката и нечистотиите.

Шифра на артиклот: 58141  -  Пакување: 390,00 мл  -  Цена за 100 мл: 124,87 ден.

25
487,00 ден.
649,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците