#SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

#SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml            

 

Прочистувачки гел за миење  125мл

Од сега во XL пакување.
Посакувате да ги отстраните нечистотиите од вашата кожа?
Тогаш за вас е Sebo Vegetal прочистувачки гел за миење наменет за комбинирана и масна кожа.

Прочистувачкиот  гел за миење со бајкалски прав:
-Совршено ја чисти кожата
- Ја чисти и ослободува од нечистотиите и трагите од make up
- Ја ослободува кожата од вишокот на себум

Свежа и немасна текстура која не ја суши кожата.

ПРИМЕНА

Нанесете наутро и навечер на мокро лице. Нежно масирајте избегнувајќи го пределот околу очите, а потоа измијте го лицето.
АКТИВНА БИЛКА: Бајкалски прав
Тајна за свежа кожа без непосакуваниот сјај и совршена текстура 
Експертите на Yves Rocher го развија Бајкалскиот прав, моќен извор за прочистување, кој и овозможува на комбинираната и масна кожа повторно да биде изедначена и совршено матирана. Ослободена од вишокот на себум, кожата повторно дише. Долготрајно прочистена, кожата останува беспрекорно свежа и убава во текот на целиот ден.
Вистински извор на чистота, нашиот бајкалски прав доаѓа од светот на билките. Извлечен е со природен процес од коренот на бајкалската капа кој се користел одамна поради своите моќни својства за повторно балансирање на кожата. Благодарение на природното одгледување и беспрекорен квалитет, нашата активна билна состојка ефективно ја прочистува комбинираната и масна кожа.

 

Прочистувачки гел за миење  125мл

Ја чисти и ослободува кожата од нечистотиите, ги отстранува трагите од make-up и вишокот на себум.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците