НЕГА ПРОТИВ БРЧКИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕНЕГА ПРОТИВ БРЧКИ

НЕГА ПРОТИВ БРЧКИ

Редослед Производи по страна:

RICHE CREME ДНЕВНА КРЕМА ЗА БЛЕСКАВОСТ 5

Дневна нега за префинет изглед со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози. Кожата е нахранета и регенерирана, ги намалува брчките и префинетите линии, а воедно ја оживува блескавоста.

1.999,00 ден.
:

RICHE CREME НОЌНА КРЕМА 50мл

Богата ноќна крема против брчки која ја храни и регенерира вашата кожа.

1.969,00 ден.
:

RICHE CREME ДНЕВНА КРЕМА 50мл

Богата дневна крема против брчки која ја храни и регенерира вашата кожа. И овозможува пријатно чувтсво и ги измазнува брчките.

1.799,00 ден.
:

RICHE CREME РЕГЕНЕРАТИВНА НЕГА 75мл

Интензивна регенеративна  крема против брчки која ја храни и регенерира вашата кожа. И овозможува пријатно чувтсво и ги измазнува брчките.

2.129,00 ден.
:

СЕТ ПРЕМИУМ RICHE CREME

Сакате да ја нахраните и регенерирате вашата кожа? Тогаш ова е идеален сет за вас!

30%
4.085,00 ден.
наместо 5.836,00 ден.
:

RICHE CREME БРЧКИ ОКОЛУ ОЧИ 15мл

Крема против брчки за пределот околу очите, која ги измазнува брчкитеи отечените вреќички под очите.

1.389,00 ден.
:

@ELIXIR JEUNESSE Ноќна нега 50 мл

За сите типови на кожа. Иновативна текстура на гелот кој ја влажни кожата и и овозможува одморен изглед. Нанесете секоја вечер на чисто лице. Избегнувајте го пределот околу очите.

1.559,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 3.118,00 ден.

ELIXIR JEUNESSE DETOX ПИЛИНГ ЗА МИЕЊЕ 1

Detox пилинг за длабинско  чистење на кожата.

569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 455,20 ден.

ELIXIR JEUNESSE ROLL-ON ОКОЛУ ОЧИ 15ml

Моментално го прави вашиот поглед одморен и осветлен, а брчките и префинетите линии околу очите се намалени.

1.149,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 7.660,00 ден.

СЕТ COMPLETE RICHE CREME

За интензивно нахранета и измазнета кожа на лицето и вратот

28%
2.583,00 ден.
наместо 3.587,00 ден.
:

SERUM VEGETAL БРЧКИ&БЛЕСК. ROLL-ON / ОЧИ

Разубавете го вашиот поглед. Нега против брчки, блескавост и многу повеќе.

1.069,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 7.126,67 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. ОЧИ/УСНИ 14ML

Откријте ја негата за усни и очи.

1.229,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 8.778,57 ден.

@SERUM VEGETAL БРЧКИ&БЛЕСК. ДНЕВНА КРЕМА

За мазна кожа која блеска. Нега против брчки, блескавост и многу повеќе.

1.309,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.618,00 ден.

ELIXIR JEUNESSE Ноќна двојно дејст. 50 м

Ноќен третман за обновување на кожата кој овозможува заштита од нечистотиите на кожата. Брчките се намалени, а кожата е обновена.

1.559,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 3.118,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. СЕРУМ 30ML

Откријте ја својата цврстина во концентрат.

1.599,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 5.330,00 ден.

СЕТ БРЧКИ & ЦВРСТИНА

Зачекорете во новата година со цврста кожа без брчки!

30%
3.350,00 ден.
наместо 4.786,00 ден.
:

SERUM VEGETAL БРЧКИ&БЛЕСК. ДНЕВНА КРЕМА

За мазна кожа која блеска. Нега против брчки, блескавост и многу повеќе.

1.309,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.618,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. ИНТЕНЗ. НЕГА

Нанесете ја кремата наутро и навечер на целото лице избегнувајќи го пределот околу очите.

1.769,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 3.538,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЛИФТ. ДНЕВНА КРЕМА

Нега против брчки, ефект на лифтинг и многу повеќе.

1.639,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.185,33 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЛИФТ. НОЌНА КРЕМА 50

Преобликувајте ја вашата кожа во текот на ноќта.

1.759,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 3.518,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. SPF 20 дневна

Затегната кожа која е изедначено заштитена од UVA и  UVB зраците.

1.479,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.958,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&БЛЕ. НОЌ. КРЕМА ЗА О

Ноќна крема за лице која благодарение на екстрактот од ориз и пладневен цвет ги измазнува брчките, ја прави кожата одморена и природно блескава.

1.389,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.778,00 ден.

СЕТ БРЧКИ & БЛЕСКАВОСТ

За кожа без брчки која блеска со младешки сјај

30%
3.028,00 ден.
наместо 4.326,00 ден.
:

ELIXIR JEUNESSE Дневна нега 50 мл

За нормална и комбинирана кожа, текстура на гел-крема која остава мат финиш на кожата. Обновена кожа. Нанесете секое утро на чисто лице. Избегнувајте го пределот околу очите.

1.479,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 2.958,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. ДНЕВНА КРЕМА

Пополнете ја вашата кожа.

1.479,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.958,00 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЦВРСТ. НОЌНА КРЕМА

Нега против брчки, за цврстина на кожата и многу повеќе.

1.639,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 3.278,00 ден.

MULTIMASKING МАСКА ЗА БЛЕСКАВОСТ 30 ml

Маска за блескавост збогатена со екстракт од кучешки трн, за сјај на лицето.

329,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: MULTIMASKING
Цена за 100 мл: 1.096,67 ден.

SERUM VEGETAL БРЧКИ&ЛИФТ. СЕРУМ 30ML

Ефект на лифтинг во концентрат.

1.759,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 5.863,33 ден.

СЕТ БРЧКИ & LIFTING

Нега против брчки, дејство на  lifting и уште многу повеќе!

30%
3.658,00 ден.
наместо 5.226,00 ден.
:

ANTI-AGE GLOBAL СЕРУМ 50 ml

За цврста, затегната кожа со прекрасен сјај. Брчките се намалени, а по 1 месец кожата е зајакната и ревитализирана.

2.869,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 5.738,00 ден.

СЕТ ЗА ДНЕВНА НЕГА ANTI-AGE GLOBAL

Ден по ден, брчките и линиите се намалени, а кожата зацврстена.

30%
3.778,00 ден.
наместо 5.397,00 ден.
:

ANTI-AGE GLOBAL ДНЕВНА КРЕМА 50 ml

Кожата е моментално измазнета, блескава, а по 1 месец кожата ќе биде ревитализирана и зајакната.

2.459,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 4.918,00 ден.

СЕТ ПРЕМИУМ ANTI-AGE GLOBAL

Сет исклучителна нега против сите знаци на стареење кој ќе ја врати младешката блескавост на кожата!

30%
5.268,00 ден.
наместо 7.526,00 ден.
:

ANTI-AGE GLOBAL ЗА НЕГА ОКОЛУ ОЧИ

Кремата за очи со текстура на гел ги намалува брчките, за блескав и млад изглед.

2.129,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 14.193,33 ден.

ELIXIR JEUNESSE City Detox Дневна нега 5

Нова генерација дневна нега со текстура на гел. Совршена подлога за make up која се бори против загадувањето, ја прочистува кожата и ги намалува брчките.

1.559,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 3.118,00 ден.

ELIXIR JEUNESSE Дневна нега SPF 50 30 мл

Кожата е веднаш заштитена, обновена, зајакната. Совршена подлога за шминка.

1.479,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 2.958,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА 50 ml

Кожата е моментално измазнета, блескава, а по 1 месец кожата ќе биде ревитализирана и зајакната.

2.869,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 5.738,00 ден.

СЕТ My precious! <3

50 нијанси златна!

16%
2.300,00 ден.
наместо 2.738,00 ден.
:

SERUM VEGETAL БРЧКИ&БЛЕСК. СЕРУМ 30мл

Серум за ултра измазнување кој и овозможува на вашата кожа блескавост и намалување на брчките.

1.559,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SERUM VEGETAL
Цена за 100 мл: 5.196,67 ден.

@ELIXIR JEUNESSE ОБН./ЗАШТИТА 30 ml

Овој серум моментално и овозможува на кожата да дише, за одморен изглед и блескав тен. По 1-от месец примена: кожата е обновена, а брчките се намалени.

1.559,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 5.196,67 ден.

СЕТ ELIXIR JEUNESSE

Совршена нега за урбани жени!

30%
3.266,00 ден.
наместо 4.666,00 ден.
:

RICHE CREME 100% БИЛЕН ЕЛИКСИР 30мл

Елискир за убавина кој интензивно ја храни и регенерира кожата, а воедно и овозможува еластичност и блескавост

1.999,00 ден.
:
1