КОСА КРЕМА ЗА МИЕЊЕ 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА КРЕМА ЗА МИЕЊЕ 200ml            

 

ШАМПОН БЕЗ ПЕНА – БЛАГА КРЕМА ЗА МИЕЊЕ НА КОСАТА 200мл

Оваа блага крема за миење на косата е збогатена со заштитен глог, го почитува скалпот, нежно ја чисти кожата и го олеснува расчешлувањето.

Може да се користи секој ден или наизменично со класичниот шампон, доколку е потребно.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Кремаста текстура без сулфати** за апсолутно благо миење.

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони и сулфати
-База на чистење од билно потекло
-25% помалку пластика од стандардната туба

*Ин витро тест
**Без сулфати
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активни билки: глог и агаве
Екстрактот од глог е богат со полифенолими и танини, со анти-оксидациски и заштитни својства кон скалпот на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CETYL ALCOHOL•STEARYL ALCOHOL•LAURYL GLUCOSIDE•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•ISOPROPYL ALCOHOL•PANTHENOL•
PARFUM/FRAGRANCE•GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•ETHYLHEXYL SALICYLATE•TOCOPHEROL•
GLYCERIN•GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (HUILE DE SOJA)•
CRATAEGUS MONOGYNA FLOWER EXTRACT (EXTRAIT DE FLEURS D'AUBEPINE)•POTASSIUM SORBATE•10173v0

 

ШАМПОН БЕЗ ПЕНА – БЛАГА КРЕМА ЗА МИЕЊЕ НА КОСАТА 200мл

Шампон во крема кој не пени и го олеснува расчешлуваето на косата. Без сулфати и без силикони. Може да се користи секој ден или наизменично со традиционалните шампони.

Шифра на артиклот: 68571  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 134,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците