КОСА НОЌНА НЕГА ЗА ОБНОВ.КОСА 150МЛ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА НОЌНА НЕГА ЗА ОБНОВ.КОСА 150МЛ            

 

НОЌНА НЕГА ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА 150мл

Вистинска концентрирана нега која ја обновува вашата коса додека спиете во текот на 8h*. За сува и оштетена коса.
Збогатена со масло од јојоба со хранливи својства и својства против дехидратација, оваа нега ја зајакнува оштетената коса и ја прави 20 пати поотпорна* кога ќе се разбудите.
Плус: Богата и кремаста текстура која не ја масти косата и вашата перница.
Убавина на жената & природата
100% 
природна база на чистење

0%
Силикони
Бои
Парабени

Еко туба со -25% помалку пластика од стандардната туба.
*Инструментално мерење
Дерматолошки тестирано.
ПРИМЕНА
Нанесете 2 до 3 пати неделно пред спиење. Распоредете мала количина од производот на сува коса, избегнувајќи го коренот и оставете да делува преку ноќ. Наутро, нема потреба да ја миете косата. Не остава траги на перницата.

Активна билка: јојоба
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа масло од јојоба* познато и како пустинско злато, поради своите заштитни својства и силата против сушење. Формулата која ја содржи оваа активна состојка  му овозможува на скалпот хранливи состојки неопходни за обновена и зајакната коса**. Косата ја  враќа својата еластичност, сјај и мекост на допир.
*Од органско потекло
**Инструментално мерење од примената на масло + шампон + балзам во споредба со класичните Yves Rocher шампони.

 

НОЌНА НЕГА ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА 150мл

Ноќен третман за сува и оштетена коса збогатена со масло од јојоба.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците