#RICHE CREME ДНЕВНА КРЕМА 50мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

#RICHE CREME ДНЕВНА КРЕМА 50мл            

 

Дневна крема против брчки  50мл

Посакувате нахранета и регенерирана кожа? Тогаш за вас е Riche Creme  дневна крема против брчки со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози.

- Ден по ден, брчките се измазнети, а кожата е еластична и пријатна.

-  По првиот месец кожата е нахранета и регенерирана.

Нејзината мека, кремаста текстура ја омекнува кожата. Кожата е регенерирана кај 83%* жени.

Плус: еко дизајнирано шишенце.


Дерматолошки тестирано.

ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ
90% жени потврдија: Мојата кожа е нахранета и регенерирана.

*Испитувањата на задоволството е спроведено над 105 жени во текот на 4 недели.

ПРИМЕНА
Нанесете секое утро на цело лице и нежно масирајте од внатрешноста на лицето кон надвор.
Активна билка: 30 драгоцени масла

Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа 30 драгоцени масла со својства против стареење. Овие масла се збогатено со плус уште едно масло, масло од 1000 рози кое ја поттикнува регенерацијата на клетките*.
*Ин витро тест.

 

Дневна крема против брчки  50мл

Богата дневна крема против брчки која ја храни и регенерира вашата кожа. И овозможува пријатно чувтсво и ги измазнува брчките.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 599 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците