PLAISIRS 3 ТЕЧЕН САПУН МАНГО/КОРИАНДЕР 1: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS 3 ТЕЧЕН САПУН МАНГО/КОРИАНДЕР 1            

 

ТЕЧЕН САПУН МАНГО КОРИЈАНДЕР 190мл

Ќе ве освои ова декоративно шишенце со неодолив мирис на манго коријандер.
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® одбраа и комбинираа билен глицерин, есенцијално масло од коријандер* и екстракт од манго
Рацете се нежно чисти и мирисливи.
Убавината на жената & природата
-98% природни состојки
-Без сапун, феноксиетанол, парабен, етоксилат
-Лесно биоразградлива формула
-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика
Дерматолошки тестирано, неутрално pH за кожата
Активна билна состојка: манго коријандер

Yves Rocher одбра коријандер, традиционално познат по своите тонирачки својства.  Комбинирано со цветен, зачински ноти на манго, овозможуваат  виталност која ги поттикнува сетилата. 
СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•GLYCERIN•DECYL GLUCOSIDE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•PARFUM/FRAGRANCE•COCAMIDOPROPYL BETAINE• CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•SODIUM CHLORIDE•TETRASODIUM EDTA•COCAMIDE MIPA• LIMONENE•SALICYLIC ACID•MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT (EXTRAIT DE MANGUE)

 

ТЕЧЕН САПУН МАНГО КОРИЈАНДЕР 190мл

Течен сапун за нежно исчистени и мирисливи раце. 98% природни состојки, без сапуни, феноксиетанол, парабени и етоксилати.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 599 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците