HYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50мл

Благодарение на оваа гел крема, нормалната и комбинирана кожа е наполнета со вода и континуирано хидрирана во текот на 48 часа. За исполнета кожа и свеж тен. Збогатена со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација.

Плус: Нежна, лесна и течна текстура која брзо продира во кожата.

Ефикасност: 48h непрекината хидратација*

Убавина на жената & природата
90% 
Состојки од природно потекло
0%
Минерални масла
Бои
Парабени

Стакло соодветно за рециклирање. Картон од одржливо управувани шуми.

Дерматолошки тестирано.
*Клиничката студија е постигната во 22 случаи. Резултат 48 часа по 2 недели примена, два пати дневно.

ПРИМЕНА
Нанесете наутро и навечер на целото лице

АКТИВНА БИЛКА: Едулис
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU• METHYLPROPANEDIOL•GLYCERIN• DICAPRYLYL ETHER• ALCOHOL• ISOPROPYL PALMITATE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)• HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER• BETAINE•HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER (EAU D'HAMAMELIS)• MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL (HUILE DE MACADAMIA)•CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT (EAU CELLULAIRE D'EDULIS)•HYDROXYACETOPHENONE• SODIUM PCA• ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER• PARFUM/FRAGRANCE• INOSITOL• PANTHENOL•POLYGLYCERYL-10 STEARATE•SODIUM HYDROXIDE•TOCOPHERYL ACETATE• SALICYLIC ACID•ALLANTOIN•SORBITAN ISOSTEARATE• POLYSORBATE 60• CITRIC ACID• SODIUM BENZOATE•
 BENZYL ALCOHOL• PANTOLACTONE•POTASSIUM SORBATE• TOCOPHEROL• 2051v0

 

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50мл

Кожата е моментално исполнета со вода и непрекинато хидрирана во текот на 24h.

Шифра на артиклот: 13323  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.478,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците