PLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ТЕЛОPLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 200ml

PLAISIRS NATURE

ЛОСИОН ЗА ТЕЛО  АРГАН/ЦВЕТ ОД РОЗА 200мл

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.

Уживајте во неодоливиот мирис на вашиот гел за туширање со овој  лосион за тело. Инспирирани од ориенталната тајна на убавината, нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Кожата е хидрирана  и нежно мирислива.
Наша предност
-97% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Веган
Дерматолошки тестирано.
Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.
Активна билка: Арган & роза
Нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Иднината на Yves Rocher  е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

Ново
239,00 ден.
Шифра на артиклот
95113
Пакување: 200,00 мл Цена за 100 мл: 119,50 ден.