СЕТ 4 ТУБИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

СЕТ 4 ТУБИ            

 

4 ТУБИ

Сензуална крема за раце од кокос 30ml
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Уживајте во неодоливиот мирис на оваа крема за раце. Нашиот ланец на експерти од 1959. година, одбра и органско shea масло со екстракт од кокос.
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.

Убавина на жената & природата
95% состојки од природно потекло
0% минерални масла, парабени

Дерматолошки тестирано

Активна билка: кокос
Yves Rocher одбра кокос; свеж, вкусен, мек, полн со сок и млеко, кој на вашите раце секогаш остава суптилна и сензуална трага... мирислив сплет со благи и дрвенести нагласоци

Сензуална крема за раце од Бурбон ванила 30ml
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Уживајте во неодоливиот мирис на оваа крема за раце. Нашиот ланец на експерти од 1959. година, одбра и органско shea масло со екстракт од бурбон ванила.
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.

Убавина на жената & природата
95% состојки од природно потекло
0% минерални масла, парабени

Дерматолошки тестирано

Активна билка: Бурбон ванила
Yves Rocher одбра Бурбон ванила традиционално одгледана на островот Bourbon. Од семејството на орхидеи, нејзиниот нежен мирис остава свиленкаста трага. Мирис со светли ноти.

Хидратантна маска за лице 30ml
Хидратантна маска за лице која ја хидрира и интензивно ја негува кожата, благодарение на сок од Агаве.
Оваа хидратантна маска за лице ја хидрира и интензивно ја негува кожата, благодарение на сок од Агаве. Кожата е видливо освежена  и сјајна во еден чекор.

Постигната ефикасност: Хидратантен ефект за 1 час и 15 мин по нанесеување.*

90% состојки од природно потекло.
Дерматолошки тестирано.
*Клиничката студија е постигната кај 21 личност.

Употреба: Оставете на лицето да делува 5 мин, а вишокот остранете  го со туферче. Се применува 2 пати неделно.

Нежен пилинг за лице 30 ml
Нежен пилинг за лице со прав од семки од кајсија, за изедначена и мазна кожа.
Овој пилинг за лице со прав од семки од кајсија нежно ја чисти кожата.
Текстурата на кожата е префинета во еден чекор, за изедначена и совршено мазна кожа.

Убавината  на жената & природата
98% состојки од природно потекло.
Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на целото лице два пати неделно. Нежно да се масира и убаво да се измие.

Активна билка: кајсија.

Нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа прав од семки од кајсија за природно отстранување на мртвите клетки од кожата.

 

4 ТУБИ

4 must have туби!

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците