EDP COMME UNE EVIDENCE INTENSE 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаМИРИСИЖЕНСКИ МИРИСИЖенствени мирисиEDP COMME UNE EVIDENCE INTENSE 50 ml

COMME UNE EVIDENCE

EDP Comme une Evidence Intense 50 ml

Чист и изворен мирис.

“Јаката боја ја добива од густото и сензуално цветно срце: абсолут јасмин грандифлорум и есенцијалната дамаск роза со осветлувачки и медени ноти. Се раѓа сензуална и деликатна женственост. ” Annic Manardo, креатор на парфеми.
*Оваа група го добива своето име по парфемот Coty Chypre креиран во 1917 година. Chypre на француски значи Кипар. 
2.089,00 ден.
Шифра на артиклот
27517
Пакување: 50,00 мл Цена за 100 мл: 4.178,00 ден.