@EDP QUELQUES OUI A L'AMOUR 30 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаМИРИСИЖЕНСКИ МИРИСИЖенствени мириси@EDP QUELQUES OUI A L'AMOUR 30 ml

QUELQUES NOTES D'AMOUR

EAU DE PARFUM OUI A L'AMOUR 30 ML

Ориентално – цветен мирис кој совршено ги спојува горната нота ангелика, средната нота дамаск роза и базната нота тонка махуна и кедар.

Oui a l'Amour е мирис на бескрајната љубов.
„Мирис  Eau de Parfum Oui a l'Amour е неочекуван спој на свежина и вибрантна сензуалност. Крцкавите ноти од ангелика ја возвишуваат природната женствена роза. Овој блескав букет го обвива топлината од тонка махуна во комбинација со елеганцијата од кедарот. Oui a l'Amour е мирис на бескрајната љубов.””
Sophie Labbe, креатор на парфеми

Еко дизајн: шишенце соодветно за рециклирање. Размислете за селективното сортирање.

Група мириси: ориентално-цветни
Горна нота: ангелика
Средна нота: Дамаск роза
Базна нота: Тонка махуна, Кедар.
1.629,00 ден.
Шифра на артиклот
07861
Пакување: 30,00 мл Цена за 100 мл: 5.430,00 ден.