EDP QUELQUES OUI A L'AMOUR 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!


QUELQUES NOTES D'AMOUR

EAU DE PARFUM OUI A L'AMOUR 50 ML

Ориентално – цветен мирис кој совршено ги спојува горната нота ангелика, средната нота дамаск роза и базната нота тонка махуна и кедар.

Oui a l'Amour е мирис на бескрајната љубов.
„Мирис  Eau de Parfum Oui a l'Amour е неочекуван спој на свежина и вибрантна сензуалност. Крцкавите ноти од ангелика ја возвишуваат природната женствена роза. Овој блескав букет го обвива топлината од тонка махуна во комбинација со елеганцијата од кедарот. Oui a l'Amour е мирис на бескрајната љубов.””
Sophie Labbe, креатор на парфеми

Еко дизајн: шишенце соодветно за рециклирање. Размислете за селективното сортирање.

Група мириси: ориентално-цветни
Горна нота: ангелика
Средна нота: Дамаск роза
Базна нота: Тонка махуна, Кедар.
Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!