Чувствителна кожа: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА ЛИЦЕТИП НА КОЖАЧувствителна кожа

Чувствителна кожа

Редослед Производи по страна:

SENSITIVE VEGETAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 390 ml

Ја тонира, смирува кожата, а истовремено ги отстранува нечистотиите и maке  up-от

30%
398,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 102,05 ден.

SENSITIVE VEGETAL МЛЕКО/ЧИСТ./ЛИЦЕ 390мл

Млеко за чистење на чувствителна кожа на лицеточ со својство на смирување на кожата.

30%
398,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 102,05 ден.

SENSITIVE VEGETAL КРЕМА ЗА СМИРУВАЊЕ 50

Ја смирува вашата кожа

819,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 1.638,00 ден.

SENSITIVE VEGETAL КРЕМА ЗА ЦРВЕНИЛО 50 m

Смирете ја и изедначете ја кожата.

819,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 1.638,00 ден.

SENSITIVE VEGETAL КРЕМА ЗА ЧИСТ.ЛИЦЕ 125

Крема за чистење на лицето, која ја чисти и најчувствителната кожа.

489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 391,20 ден.

ELIXIR JEUNESSE City Detox Дневна нега 5

Нова генерација дневна нега со текстура на гел. Совршена подлога за make up која се бори против загадувањето, ја прочистува кожата и ги намалува брчките.

25%
1.169,00 ден.
наместо 1.559,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 2.338,00 ден.

MULTIMASKING ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ 30 ml

Нежен пилинг за лице со прав од семки од кајсија, за изедначена и мазна кожа.

329,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: MULTIMASKING
Цена за 100 мл: 1.096,67 ден.

SENSITIVE VEGETAL ЗА НЕГА ОКОЛУ ОЧИ

Посакувате нега за пределот околу очите за чувствителна кожа?

819,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 5.460,00 ден.

@SENSITIVE VEGETAL ХИДРАТАНТНА КРЕМА 50

Ја смирува вашата кожа

819,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 1.638,00 ден.
1