PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ЗРНА КАФЕ 200m: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ЗРНА КАФЕ 200m            

 

Гел за туширање од зрна кафе 200мл

За моменти на мекост и сензуалност под тушот или во када, нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale го одбраа и искомбинираа гелот од органски одгледана Алое Вере и екстракт од кафе. Кожата е чиста и нежно мирислива.
Лесна, биоразградлива формула. Амбалажата може да се рециклира и содржи рециклирана пластика.
0% сапуни, фенокситенол, парабени и етоксилати.
98% состојки од природно потекло

Дерматолошки испитано, рН неутрално за кожата.

 

Гел за туширање од зрна кафе 200мл

Гел за туширање со сензуален мирис од од зрна кафе.

Шифра на артиклот: 07444  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 99,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците