PLAISIRS 3 САПУН ЛАВАНДА/КАПИНА 80g: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS 3 САПУН ЛАВАНДА/КАПИНА 80g            

 

САПУН ЛАВАНДА КАПИНА  80г

Уживајте во овој благ сапун со релаксирачки својства.
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® уште од 1959 година  одбраа и комбинираа билен глицерин, етерично масло од лаванда* и екстракт од капина. Рацете се чисти и нежно мирисливи.
Билни состојки:
Билен глицерин, етерично масло од лаванда ( содржано во мирис ) и екстракт од капина.
Оваа формула содржи повеќе од 97% состојки од природно потекло
Лесно биораградлива формула.
Без парабен

Активна билна состојка: лаванда и капина

За релаксирање на телото и умот, Yves Rocher одлучи да комбинира лаванда и капина.
Етеричното масло од лаванда се добива со дестилација на цвет набран во текот на летото. Ова етерично масло е познато по својствата на опуштање. Неговите цветни, префинети и прашкасти ноти во комбинација со великодушната мека капина, го подобрува расположението и интензивното релаксирање.

 

САПУН ЛАВАНДА КАПИНА  80г

Благ сапун збогатен со екстракт од капина и етерично масло од лаванда со релаксирачки својства.

Шифра на артиклот: 05764  -  Пакување: 80,00 гр  -  Цена за 100 гр: 298,75 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците