HYDRA VEGETAL МЛЕКО ЗА ЛИЦЕ 200ML: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Може да ви се допадне и...
48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА  50мл – туба
739,00 ден.
Шифра : 40325
:

ЕНЕРГЕТСКИ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ 200мл
489,00 ден.
Шифра : 98892
:

ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА БЛЕСКАВОСТ   75мл
659,00 ден.
Шифра : 99039
:

ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ПРЕДЕЛОТ ОКОЛУ ОЧИТЕ 15мл
25%
494,00 ден. наместо
659,00 ден.
Шифра : 99765
:
ПочетнаHYDRA VEGETAL МЛЕКО ЗА ЛИЦЕ 200ML

HYDRA VEGETAL

МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ КОЖА  200мл

Освежувачко млеко за чистење лице кое нежно ги отстранува нечистотиите и шминката. За нормална и комбинирана кожа.

Ова освежувачко и топиво млеко за чистење нежно ги отстранува нечистотиите и шминката. Ја остава кожата мека, хидрирана и пријатна. За нормална и комбинирана кожа.

Збогатено со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација.

Плус: Пријатна текстура


Убавината на жената & природата

92%
Состојки од природно потекло
0%
Минерални масла
Бои 
Парабен

Шишенцето може да се рециклира, содржи рециклирачка пластика
Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

ПРИМЕНА
Нанесете наутро и навечер на цело лице и врат со помош на памучно туферче.


АКТИВНА БИЛКА: Едулис

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU•METHYLPROPANEDIOL•ISOPROPYL PALMITATE•GLYCERIN•SORBITAN STEARATE•BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL (HUILE DE COLZA)•HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER (EAU D'HAMAMELIS)•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•CETETH-20•CETYL ALCOHOL•PARFUM/FRAGRANCE•HYDROXYACETOPHENONE•ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER•SORBIC ACID•CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT (EAU CELLULAIRE D'EDULIS)•SODIUM HYDROXIDE•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•SODIUM BENZOATE•
 BENZYL ALCOHOL•POTASSIUM SORBATE•CITRIC ACID• 2109v0
489,00 ден.
Шифра на артиклот
98507
Пакување: 200,00 мл Цена за 100 мл: 244,50 ден.